Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 1201016 Caster Plate 3 1/2"w/brk Gry
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 1201016 |
| Manufacturer Part # | 1201016 |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 4.75" |
| Weight | 1.78 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 1201016 Color Gray, Material Plastic Hub, Rubber Wheel, Width 3/8" Axle Bolt, 1 1/4" Wheel, 32 Mm Wheel, Caster Brake Y, Load Capacity 408 Kg Per Set Of 4,900 Lb Per Set Of 4, Load Height 4 5/8", 117 Mm, Wheel Diameter 3 1/2", 89 Mm, Caster T
