Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 1241426 Evaporator 117v 160w Press Sw
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 1241426 |
| Manufacturer Part # | 1241426 |
| Height | 3.25" |
| Width | 5" |
| Depth | 13.75" |
| Weight | 2.73 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 1241426 Material Aluminum, Length 12 3/8", 314 Mm, Width 4 5/8", 117 Mm, Height 3 1/4", 83 Mm, Voltage 117 V Ac, Electrical Wattage 160, Capacity 50 Fl Oz, 1479 Ml, Includes 18" Long Wire Leads, Nsf Certified Y
