Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 149-1052 Switch Tgl Dpdt On Off M /on
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 149-1052 |
| Manufacturer Part # | 149-1052 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 149-1052 Toggle Switch, Amp 15/10, Note 15/32" Od Nipple, Switch Actions On/off/mom/on, Switch Type Dpdt, Terminals Screw Terminals (6), Type Toggle, Voltage 125/250 Vac, Weight 0.085 Lb, Models Used In, Pitco Pr14 Pr14s-cv
