Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 1491004 Contactor (3 Pole 30 Amp 240v)
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 1491004 |
| Manufacturer Part # | 1491004 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 1491004 Contactor, Amp 30 Full Load 40 Resistance Load, Type 3 Pole, Voltage 208/240 Vac Coil, Weight 0.95 Lb, Models Used In, Legion Hec Lec Teh Twe, Cleveland Set-15, Frymaster 1824e 2424e, Lang C-28 C-40 Ccof-at Ccoflf-at Clf-l15-s Clf-15, Clf-15-e Clf-15-i Clf-15-s Clf-15-u C28m Ecco-a Ecco-s, Eco-6m Eco-7m Eco-8m Eco-9m Ehs-t F-11 F-28 Fcof-at, Fcofl-at F6 Mm-2 Mm-24 Mm-24 Mm-3 Mm-36 Mm-36 Mm-4, Mm-48 Mm-48 Mm-48 208v Mm-48 240v Mm24 Mm36 Ppp Rf21s
