Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 261581 Hinge
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 261581 |
| Manufacturer Part # | 261581 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.86 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 261581 Edgemount Hinge, Solid Brass Chrome Plated, For High Heat Use Rated For 500 Degrees F, Offset 25/32"", Length 5", Width 15/16", Screw Centers 1-1/16", Outside Screw Centers 2-1/8", Chg Series R42-2843, For Spring Cartridge Kit Use # 26-1574
