Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 261583 Hinge
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 261583 |
| Manufacturer Part # | 261583 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.92 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 261583 Edgemount Cam Lift Hinge Chrome 1-5/8" Offset, 5-3/4" Long X 1-1/16" Wide X Frt To Back 1-3/4", Screw Centers 1-1/16". Outside Mount Hole Centers 2-1/8", Series 2850-1013, Beverage Air Dp119 Dp41 Dp46 Dp67 Dp93 Ef24 Ef24-1ahs, Ef241ah 0001rcn Ef48 Ef74 Er24 Er48 Er74 Pf24 Pf48, Pf74 Pfi1 Pfi2 Pr24 Pr48 Pr74 Prd24 Prd48 Prd74, Prf12-12 Prf24-24 Prf48-24 Pri1 Pri2 Prt1 Prt2 Pw24, Pw48 Pwd24 Pwd48 Pwi1 Pwi2 Sp27 Sp48 Sp60 Sp72 Uc, Ucf27 Ucf27a Ucf48 Ucr20 Ucr34 Wt Wtf27 Wtf27a Wtf48, Delfield Randell Traulsen, Victory Pt-40 Pt-64 Pt-88 Series 6 Series 7, Ur-3 Ur-4 Ur-5 V-series Vpt-119 Vpt-46 Vpt-88
