Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 262423 Thrded Stm Castr W/brk 5 W 1/2 13
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 262423 |
| Manufacturer Part # | 262423 |
| Height | 8" |
| Width | 5" |
| Depth | 8" |
| Weight | 1.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 262423 Swivel Threaded Stem Caster W/brake, Grey Polyurethane Wheel, [5" Dia] X [1-1/4 Wide], (3/8 Axle) (3/8 Bore) (1-5/8 Hub Width), Tread Type-flat Ball 300 Lbs, (mount 1/2-13 X 1-1/2 Stud) (load Height 6"), (wheel Only # 28-1313, Beverage Air, Mccall
