Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 262427 Plate Mnt Castr W/brk 5 W 3 1/2 X 3 1/2
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 262427 |
| Manufacturer Part # | 262427 |
| Height | 6" |
| Width | 5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 2.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 262427 Swivel Plate Caster, Grey Polyurethane Wheel, [5" Dia] X [1-1/4 Wide] Plate Mount Caster W/brake, (3/8 Axle) (3/8 Bore) (1-5/8 Hub Width), Treade Type-flat Ball Bearing 300 Lbs, (plate Size 3-1/2 X 3-1/2 And 2-5/8 X 2-5/8 Hole Centers), (load Height 6 5/32") (wheel Only #28-1313
