Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 341000 Steamer Element 208v 8000w 2 1/2" Npt
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 341000 |
| Manufacturer Part # | 341000 |
| Height | 19" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 4.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 341000 Immersion Element [ 208v 8000w 1-3ph ] [ 2-1/2" Mpt, , 17-1/2" Od 15-1/2" Inside Length ], [terminals Screw 8-32, Market Forge, Steamer 24kw & 36kw Boiler, 3 & 4 Element Boiler & Jet, Steamer.
