Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 461427 Control Temp Elec
| Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 461427 |
| Manufacturer Part # | 461427 |
| Height | 9" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 461427 "etc" Electronic Temperature Control, Etc Used In Many Commercial Refrigeration Applications, Wide Temperature Range One And Two Stage Capability, Selectable Heating/cooling Modes And Multi-voltage Input, Etc Is Designed To Provide Application Flexibility, Models Available Include 120/208/240 Vac, As Well As Single Stage And Two Stage., Wide Temperature Range (-30 F To 220 F), Wide Different Adjustment (1 F To 30 F), Etc-111000-000 120/208/240 Vac Stage One # 46-1427, Etc-112000-000 24 Vac Stage One # 46-1428, Etc-141000-000 120/208/240 Vac Stage One #46-1430*(nema 4), Etc-211000-000 120/208/240 Vac Stage Two # 46-1579, Etc-212000-000 24 Vac Stage Two 46-1422, Walk-in And Reach-in Refrigerators Milk Coolers Displays.
