Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 581027 Solenoid Valve 3/8" 120v
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 581027 |
| Manufacturer Part # | 581027 |
| Height | 5.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 2.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 581027 Asco Red Hat Ii Hot Water Solenoid Valve W/junction Box, 120v 3/8" Fpt, For Coil Only Use # 51-1211, For Repair Kit Use # 51-1104, [ Hot Water ] [ Size 3/8" ] [ Nc ] [ 120 ] [, Width 2-3/4" ] [ Brand Asco ] [ Mfg# Jb8210g1hw ]
