Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 8016563 Mavrik Gas Hose Kit 3/4" X 36" W/ Swivel
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 8016563 |
| Manufacturer Part # | 8016563 |
| Height | 2.75" |
| Width | 10.75" |
| Depth | 26.63" |
| Weight | 7.84 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 8016563 Gas Hose
36 In (l)
3/4 In Connection
1/2 Psi, Stainless Steel Corrugated Tube And Braiding
pvc, Coating
includes Quick Disconnect Gas Ball Valve 90, Elbow Swivelguard Swivel Connector And Restraining Cable, With Hardware
rotational End Fitting
yellow, Color
temperature Resistant Up To 350 F
csa Certified
