Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 881300 Relay Overload And Start Capacitor Combo
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 881300 |
| Manufacturer Part # | 881300 |
| Height | 2.5" |
| Width | 7" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 881300 3 N 1 Relay Overload Combination., Relay Overload And Start Capacitor Combination., Replaces Relay Overload And Provides A Boost For Hard, Start And Unbalanced Systems., For Systems Without Run Capacitors., Prevents Low Voltage Starting Problems., For Compressors 1/2 Hp 115v, Instructions Included
