Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum 1239-SB807_YELLOW Shelving Unit 12"D X 36"L X 39"H Heavy Duty
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | 1239-SB807_YELLOW |
| Manufacturer Part # | 1239-SB807_YELLOW |
| Shelves | (4) Shelves |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Posts/Uprights | (4) Posts |
| Height | 38" High |
| Post Construction | Galvanized |
| Depth (front - back) | 12" Deep |
| Type | Stationary Unit |
| Shelf Construction | Galvanized |
| Height | 39" |
| Width | 36" |
| Depth | 12" |
| Weight | 51 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, 1239-SB807_YELLOW, Shelving Unit, 12"D x 36"L x 39"H, heavy duty, 400 lb. load capacity per shelf, includes: (4) shelves, (12) 11-5/8"L x 8-3/8"W x 8"H (QSB807) bins available in multiple colors, uprights and cross bars, smooth powder-coat finish
