FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum 2475-603_BLUE Shelving Unit 24"D X 36"L X 75"H Heavy Duty
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | 2475-603_BLUE |
| Manufacturer Part # | 2475-603_BLUE |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Post Construction | Galvanized |
| Type | Stationary Unit |
| Height | 74" High |
| Shelf Construction | Galvanized |
| Posts/Uprights | (4) Posts |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Height | 75" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Weight | 360 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, 2475-603_BLUE, Shelving Unit, 24"D x 36"L x 75"H, heavy duty, 400 lb. load capacity per shelf, includes: (13) shelves, (72) 24"L x 5-9/16"W x 4-5/8"H (QED603) bins available in multiple colors, uprights and cross bars, smooth powder-coat finish
