Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum LC191507BKCS Latch Container 21"L X 15-7/8"w X 7-3/4"H Stackable - 6/Case
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | LC191507BKCS |
| Manufacturer Part # | LC191507BKCS |
| Construction | Polypropylene |
| Capacity | 7 Gallon |
| Color | Black |
| Depth | 4 - 7" |
| Size | 15" X 21" |
| Height | 7.75" |
| Width | 21" |
| Depth | 15.88" |
| Weight | 12 lbs |
| UPC | 651588351697 |
| Made in USA | Yes |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, LC191507BKCS, Latch Container, 21"L x 15-7/8"w x 7-3/4"H, stackable, 7 gallon capacity, 50 lbs. capacity, polypropylene, black, Made in USA (lid purchased separately) (Priced per each) Must be purchased in multiples of 6 (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
