FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum M1824SS47 Mobile Cart 24"W X 18"D X 80"H Includes: (4) Solid Shelves
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | M1824SS47 |
| Manufacturer Part # | M1824SS47 |
| Type | Utility |
| Approx. Shelf Width (long side) | 20” - 24” |
| Handle | No Handle |
| Shelf Style | Solid |
| Construction | Stainless Steel |
| Number of Shelves | 4 Shelves |
| Approx. Shelf Depth (short side) | 18” - 20” |
| Height | 80" |
| Width | 24" |
| Depth | 18" |
| Weight | 76 lbs |
| UPC | 651588312582 |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, M1824SS47, Mobile Cart, 24"W x 18"D x 80"H, includes: (4) solid shelves, (4) 74"H posts, (4) donut bumpers, & (4) casters (2 with brakes), 304 stainless steel, MSF