Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum M1836BK47-5 Mobile Cart 36"W X 18"D X 80"H Includes: (5) Wire Shelves
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | M1836BK47-5 |
| Manufacturer Part # | M1836BK47-5 |
| Handle | No Handle |
| Approx. Shelf Depth (short side) | 18” - 20” |
| Number of Shelves | 5 Shelves |
| Construction | Epoxy Coated |
| Type | Utility |
| Shelf Style | Wire |
| Approx. Shelf Width (long side) | 35” - 39” |
| Color | Black |
| Height | 80" |
| Width | 36" |
| Depth | 18" |
| Weight | 80 lbs |
| UPC | 651588235645 |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, M1836BK47-5, Mobile Cart, 36"W x 18"D x 80"H, includes: (5) wire shelves, (4) 74"H posts, (4) donut bumpers, and (4) 5" thermoplastic resin casters (2 with brakes), black epoxy antimicrobial coating