FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum M2436SS46 Mobile Cart 36"W X 24"D X 69"H Includes: (4) Solid Shelves
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | M2436SS46 |
| Manufacturer Part # | M2436SS46 |
| Type | Utility |
| Number of Shelves | 4 Shelves |
| Approx. Shelf Depth (short side) | 24” - 26” |
| Handle | No Handle |
| Approx. Shelf Width (long side) | 35” - 39” |
| Shelf Style | Solid |
| Construction | Stainless Steel |
| Height | 69" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Weight | 108 lbs |
| UPC | 651588299661 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, M2436SS46, Mobile Cart, 36"W x 24"D x 69"H, includes: (4) solid shelves, (4) 63"H posts, (4) donut bumpers, & (4) casters (2 with brakes), 304 stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.