Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum M2448BK46-5 Mobile Cart 48"W X 24"D X 69"H Includes: (5) Wire Shelves
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | M2448BK46-5 |
| Manufacturer Part # | M2448BK46-5 |
| Number of Shelves | 5 Shelves |
| Shelf Style | Wire |
| Handle | No Handle |
| Approx. Shelf Width (long side) | 45” - 49” |
| Approx. Shelf Depth (short side) | 24” - 26” |
| Color | Black |
| Type | Utility |
| Construction | Epoxy Coated |
| Height | 69" |
| Width | 48" |
| Depth | 24" |
| Weight | 110 lbs |
| UPC | 651588235607 |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, M2448BK46-5, Mobile Cart, 48"W x 24"D x 69"H, includes: (5) wire shelves, (4) 63"H posts, (4) donut bumpers, and (4) 5" thermoplastic resin casters (2 with brakes), black epoxy antimicrobial coating