Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum MESH-240_YELLOW Specialty Bin Cabinets Heavy-duty Mesh Door Model
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | MESH-240_YELLOW |
| Manufacturer Part # | MESH-240_YELLOW |
| Depth (front - back) | 18" |
| Width (side - side) | 36" |
| Cabinet Type | Stationary Upright |
| Height | 78" |
| Front | Hinged Door(s) |
| Construction | Steel |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, MESH-240_YELLOW, Specialty Bin Cabinets, heavy-duty, mesh door model, 36"W x 18"D x 78"H, Includes: (20) 14-3/4"L x 8-1/4"W x 7"H (QUS240) and (8) 14-3/4"L x 16-1/2"W x 7"H (QUS250) bins available in multiple colors, 14-gauge all welded construction, gray finish, ships assembeled