Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum MSU-533_RED Magnum Bin Steel Shelving 42"W X 18"D X 75"H Includes: (6) Shelves And (15) 19-3/4"L X 12-3/8"W X 11-7/8"H (QMS533) Bins Available In Multiple Colors
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | MSU-533_RED |
| Manufacturer Part # | MSU-533_RED |
| Posts/Uprights | (4) Posts |
| Depth (front - back) | 18" Deep |
| Ships | Knocked Down |
| Width (side - side) | 42" Wide |
| Height | 74" High |
| Type | Stationary Unit |
| Shelves | (6) Shelves |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, MSU-533_RED, Magnum Bin Steel Shelving, 42"W x 18"D x 75"H, includes: (6) shelves and (15) 19-3/4"L x 12-3/8"W x 11-7/8"H (QMS533) bins available in multiple colors, corrosion and rust resistant, Made in USA
Certifications
Certifications
Made in USA
This item was made in the United States of America.