FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum MWRS-5-92035_GRAY Bin Systems Unit Mobile 36"W X 18"D X 69"H
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | MWRS-5-92035_GRAY |
| Manufacturer Part # | MWRS-5-92035_GRAY |
| Ships | Knocked Down |
| Shelves | (5) Shelves |
| Type | Mobile Unit |
| Finish | Chrome Finish |
| Height | 63" High |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Depth (front - back) | 18" Deep |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Height | 63" |
| Width | 36" |
| Depth | 18" |
| Weight | 100 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, MWRS-5-92035_GRAY, Bin Systems Unit, mobile, 36"W x 18"D x 69"H, includes: (4) posts, (2) flat wire shelves, (3) slanted wire shelves, (12) 16-1/2"W x 10-7/8"D x 3-1/2"H bins (DG92035) (bins available in multiple colors) & (4) 5" swivel polyurethane casters (2 with brakes), chrome plated finish, NSF, shipped KD
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
