FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum QMD-36H-230240_GREEN Louvered Rack 36"W X 30"D X 72"H 1200 Lb. Capacity
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | QMD-36H-230240_GREEN |
| Manufacturer Part # | QMD-36H-230240_GREEN |
| Ships | Knocked Down |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Height | 72" High |
| Construction | Steel |
| Height | 72" |
| Width | 36" |
| Weight | 217 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, QMD-36H-230240_GREEN, Louvered Rack, 36"W x 30"D x 72"H, 1200 lb. capacity, double-sided, includes: (72) QUS230 and (24) QUS240(Bins available in multiple colors), handle, 16 gauge cold rolled steel, gray enamel coated, (4) 5" rubber heavy-duty casters: (2) rigid and (2) swivel, shipped KD