Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum QPR-107_IVORY Heavy-Duty 36" Bin Cabinet 36"W X 18"D X 78"H 400 Lb. Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | QPR-107_IVORY |
| Manufacturer Part # | QPR-107_IVORY |
| Height | 78" |
| Depth (front - back) | 18" |
| Width (side - side) | 36" |
| Cabinet Type | Stationary Upright |
| Front | Hinged Door(s) |
| Construction | Steel |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, QPR-107_IVORY, Heavy-Duty 36" Bin Cabinet, 36"W x 18"D x 78"H, 400 lb. capacity per shelf, 14 gauge all welded construction, includes: (8) sloped shelves and (36) QSB103 (bins available in multiple colors), gray powder-coated finish