Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WC34-1436WBK-4 Cantilever Double Wine Shelf Post Wall Mount (4) 36"W X 14"D Wire Cradle Shelves
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WC34-1436WBK-4 |
| Manufacturer Part # | WC34-1436WBK-4 |
| Finish | Epoxy Coated, Black |
| Depth (front - back) | 14" |
| Width (side - side) | 36" |
| Height | 34" |
| Width | 72" |
| Depth | 14" |
| Weight | 64 lbs |
| UPC | 651588311561 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WC34-1436WBK-4, Cantilever Double Wine Shelf Post Wall Mount, (4) 36"W x 14"D wire cradle shelves, (3) 34" posts, (4) single 14" cantilever arms, (2) double 14" cantilever arms, and mounting brackets, black epoxy antimicrobial finish, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.