Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WC34-1436WC-2 Cantilever Single Wine Shelf Post Wall Mount (2) 36"W X 14"D Wire Cradle Shelves
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WC34-1436WC-2 |
| Manufacturer Part # | WC34-1436WC-2 |
| Width (side - side) | 36" |
| Depth (front - back) | 14" |
| Finish | Chrome |
| Height | 34" |
| Width | 36" |
| Depth | 14" |
| Weight | 28 lbs |
| UPC | 651588233405 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WC34-1436WC-2, Cantilever Single Wine Shelf Post Wall Mount, (2) 36"W x 14"D wire cradle shelves, (2) 34" posts, (4) 14" cantilever arms, and mounting brackets, chrome plated finish, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.