Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR5-533_BLUE Bin Wire Shelving System 42"W X 18"D X 74"H 800 Lbs. Load Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR5-533_BLUE |
| Manufacturer Part # | WR5-533_BLUE |
| Finish | Chrome Finish |
| Ships | Knocked Down |
| Shelves | (5) Shelves |
| Depth (front - back) | 18" Deep |
| Width (side - side) | 42" Wide |
| Type | Stationary Unit |
| Height | 74" High |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR5-533_BLUE, Bin Wire Shelving System, 42"W x 18"D x 74"H, 800 lbs. load capacity per shelf, includes: (5) shelves and (12) QMS533 bins, available in multiple colors, chrome plated finish, shipped KD