Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR6-36-1236-109_GREEN Bin Wire Shelving System 36"W X 12"D X 36"H Overall Size
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR6-36-1236-109_GREEN |
| Manufacturer Part # | WR6-36-1236-109_GREEN |
| Shelves | (6) Shelves |
| Type | Stationary Unit |
| Depth (front - back) | 12" Deep |
| Finish | Chrome Finish |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Height | 36" High |
| Ships | Knocked Down |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Height | 36" |
| Width | 36" |
| Depth | 12" |
| Weight | 64 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR6-36-1236-109_GREEN, Bin Wire Shelving System, 36"W x 12"D x 36"H overall size, 800 lb. capacity per shelf, includes: (6) wire shelves, (4) posts, (15) QSB109 bins (Available in multiple colors), chrome plated finish