Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR6-974_RED Bin Wire Shelving System 36"W X 30"D X 74"H Overall Size 800 Lb. Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR6-974_RED |
| Manufacturer Part # | WR6-974_RED |
| Type | Stationary Unit |
| Ships | Knocked Down |
| Finish | Chrome Finish |
| Shelves | (6) Shelves |
| Depth (front - back) | 30" Deep |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Height | 74" High |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR6-974_RED, Bin Wire Shelving System, 36"W x 30"D x 74"H overall size, 800 lb. capacity per shelf, includes: (6) wire shelves, (4) posts and (10) QUS974 bins (Available in multiple colors), chrome plated finish