FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR7-20-MIX_YELLOW Bin Wire Shelving System 36"W X 24"D X 74"H 800 Lb. Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR7-20-MIX_YELLOW |
| Manufacturer Part # | WR7-20-MIX_YELLOW |
| Finish | Chrome Finish |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Shelves | (7) Shelves |
| Ships | Knocked Down |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Type | Stationary Unit |
| Height | 74" High |
| Height | 74" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Weight | 182 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR7-20-MIX_YELLOW, Bin Wire Shelving System, 36"W x 24"D x 74"H, 800 lb. capacity per shelf, includes: (7) wire shelves, (4) posts, (8) QUS950 bins, (3) QUS952 bins, (4) QUS951 bins, (3) QUS953 bins, & (2) QUS954 bins (Available in multiple colors), chrome plated finish
