FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR7-951_BLUE Wire Shelving Container System 36"W X 24"D X 74"H 800 Lb. Capacity
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR7-951_BLUE |
| Manufacturer Part # | WR7-951_BLUE |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Ships | Knocked Down |
| Height | 74" High |
| Type | Stationary, Starter Unit |
| Shelves | (7) Shelves |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Height | 74" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Weight | 188 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR7-951_BLUE, Wire Shelving Container System, 36"W x 24"D x 74"H, 800 lb. capacity, includes: (7) wire shelves, (4) 74"H posts, & (24) QUS951 bins (Available in multiple colors)