Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR74-2472-105106_BLUE Bin Wire Shelving System 72"L X 24"D X 74"H 600 Lbs. Load Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR74-2472-105106_BLUE |
| Manufacturer Part # | WR74-2472-105106_BLUE |
| Width (side - side) | 72" Wide |
| Ships | Knocked Down |
| Finish | Chrome Finish |
| Shelves | (12) Shelves |
| Type | Stationary Unit |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Height | 74" High |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR74-2472-105106_BLUE, Bin Wire Shelving System, 72"L x 24"D x 74"H, 600 lbs. load capacity per shelf, includes: (12) shelves, (80) QSB105 and (60) QSB106 bins, available in multiple colors, chrome plated finish, shipped KD