Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR8-240_IVORY Bin Wire Shelving System 36"W X 14"D X 74"H 800 Lbs. Load Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR8-240_IVORY |
| Manufacturer Part # | WR8-240_IVORY |
| Ships | Knocked Down |
| Finish | Chrome Finish |
| Shelves | (8) Shelves |
| Depth (front - back) | 14" Deep |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Type | Stationary Unit |
| Height | 74" High |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR8-240_IVORY, Bin Wire Shelving System, 36"W x 14"D x 74"H, 800 lbs. load capacity per shelf, includes: (8) shelves and (28) QUS240 bins, available in multiple colors, chrome plated finish, shipped KD