Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR8-814_YELLOW Bin Wire Shelving System 36"W X 24"D X 74"H Overall Size
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR8-814_YELLOW |
| Manufacturer Part # | WR8-814_YELLOW |
| Type | Stationary Unit |
| Shelves | (8) Shelves |
| Finish | Chrome Finish |
| Ships | Knocked Down |
| Height | 74" High |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
| Width (side - side) | 36" Wide |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR8-814_YELLOW, Bin Wire Shelving System, 36"W x 24"D x 74"H overall size, 800 lb. capacity per shelf, includes: (8) wire shelves, (4) posts, and (28) QSB814 bins, available in multiple color, chrome plated finish