Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WR9-36180_RED Bin Wire Shelving System 48"W X 18"D X 74"H Overall Size
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR9-36180_RED |
| Manufacturer Part # | WR9-36180_RED |
| Depth (front - back) | 18" Deep |
| Type | Stationary Unit |
| Ships | Knocked Down |
| Finish | Chrome Finish |
| Shelves | (9) Shelves |
| Height | 74" High |
| Width (side - side) | 48" Wide |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR9-36180_RED, Bin Wire Shelving System, 48"W x 18"D x 74"H overall size, 800 lb. capacity per shelf, includes: (9) wire shelves, (4) posts, and (36) SNT180 containers, available in multiple color, chrome plated finish