Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum WRC-1448WSBK Wine Display/Worktable Cart 48"W X 14"D X 40"H 1200 Lb. Load Capacity
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WRC-1448WSBK |
| Manufacturer Part # | WRC-1448WSBK |
| Width (side - side) | 48" |
| Depth (front - back) | 14" |
| Construction | Wire |
| Height | 40" |
| Height | 37.5" |
| Width | 48" |
| Depth | 14" |
| Weight | 63 lbs |
| UPC | 651588306321 |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WRC-1448WSBK, Wine Display/Worktable Cart, 48"W x 14"D x 40"H, 1200 lb. load capacity, includes: (2) cradle shelves, (2) wire shelves, inlay may and casters, black epoxy antimicrobial finish