FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rancilio STILE SD 0.7lb Capacity Hoppers Automatic Dosing On-demand Activated By Portfilter. 58mm Flat Steel Grinding Burrs. 110v 60Hz
| Manufacturer | Rancilio Group North America |
|---|---|
| Model Number | STILE SD |
| Manufacturer Part # | STILE SD |
| Grinder Type | Grinding Burrs |
| Operation | Automatic Operation |
| No. of Hoppers | (1) Hopper |
| Height | 12.1" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 7.3" |
| Weight | 9.9 lbs |
| CE | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rancilio Group North America, STILE SD, 0.7lb capacity hoppers, automatic dosing on-demand activated by portfilter. 58mm flat steel grinding burrs. 110v 60Hz
Certifications
CE Listed
The item has been tested by the Conformité Européenne (CE) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations.

