Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other G1-11013
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ranco G1-11013 Thermostat
| Fits with Manufacturer | Ranco |
|---|---|
| Model Number | G1-11013 |
| Manufacturer Part # | G1-11013 |
| Height | 4.3" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ranco G1-11013 Ranco G1-11013-000, Fixed T Stat With Bracket Screws No Stem, Temp 375f Fixed Cap 11" Bulb 1/4" X 6 1/2" Copper., Roundup, Broiler Series Vhb., Steamer Fbs-6-120 Ffs-120 Vs-200a(1 Db Sb), Series Rtjs., Warmer Series Dfw Dfwf Dwft Fw Fwf, Cs-(2000 2600) Spatula Food Warmer

