Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for APW aftermarket .
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW G1-11100-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ranco G1-11100-00 Thermostat K 1/4 X 5 3/16 12
| Fits with Manufacturer | Ranco |
|---|---|
| Model Number | G1-11100-00 |
| Manufacturer Part # | G1-11100-00 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 5.19" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ranco G1-11100-00 [ Type - K ] [ Temp 100-450 ] [ Bulb 1/4" X 5-3/16" ], [ Cap 12" ], Apw Dial Off-450-100 # 22-1220, Apw Dial 0-10-1 # 22-1219, [gen Use Dial To Use # 22-1004 ]off-450-100, American Permanent Ware, Toaster K-1000b M-78 M-83 M-83d (after 7/89) M-88w, M-88wd., Warmer Cw-1b Cw-2a W-6 W-9 W-12.
