Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other O12-4834
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ranco O12-4834 Pressure Control Dual Function
| Manufacturer | Ranco |
|---|---|
| Model Number | O12-4834 |
| Manufacturer Part # | O12-4834 |
| Height | 2.5" |
| Width | 5.63" |
| Depth | 8" |
| Weight | 2.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ranco O12-4834 Low Pressure Range (10") To 100 Psig Differential, 10-40 Psig, High Pressure Range 150-450 Psig Differential Fixed, 70 Psi Drop, Reset High Automatic Or Manual, Cap Connections 48" With Flare Nut, Full Load Amps 120/240vac 24a, Locked Rotor Amps 120/240vac 144a, Pilot Duty Volt Amps 120/240vac 720va
