$57.98
$107.74
Compare Price
You save
$49.76
(46%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Randell aftermarket .
- Engineered to match existing Randell units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Randell ELELM1150
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Randell ELELM1150 Warmer Element 240v 1150w
Item:
#1140515
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Randell |
|---|---|
| Model Number | ELELM1150 |
| Manufacturer Part # | ELELM1150 |
| Height | 1" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
Randell ELELM1150 Warmer Element 240v 1150w
$57.98
$107.74
You save
$49.76
(46%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Randell ELELM1150 Warmer Element, 8-3/8 X 19-1/2" 208/ 240v 865/1150w, Randell Warmer

