Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Randell .
- Authorized Randell dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Randell RD100-05
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Rankin Delux RD100-05 Valve Solenoid
Item:
#1144735
Technical details
| Manufacturer | Rankin Delux |
|---|---|
| Model Number | RD100-05 |
| Manufacturer Part # | RD100-05 |
| Height | 2.3" |
| Width | 3.95" |
| Depth | 5.05" |
| Weight | 0.54 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Rankin Delux RD100-05 120v 3/8" Fpt In/out Nat/lp 60hz 5w .05a Wire Leads, Rankin Delux Rd-100

