Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Henny Penny aftermarket .
- Engineered to match existing Henny Penny units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Henny Penny 50.00.139P
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Rational 50.00.139P Solenoid Valve Single
Item:
#1145121
Technical details
| Fits with Manufacturer | Rational |
|---|---|
| Model Number | 50.00.139P |
| Manufacturer Part # | 50.00.139P |
| Height | 1.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Rational 50.00.139P Single Solenoid Valve 200-240v 50/60hz, Rational Combi-steamer Oven Scc Self Cooking Center
