Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Rational Cooking Systems 40.04.507 Meat Probe Sensor W. Angle Plu
Item:
#1514302
Technical details
| Manufacturer | Rational Cooking Systems |
|---|---|
| Model Number | 40.04.507 |
| Manufacturer Part # | 40.04.507 |
| Height | 1.55" |
| Width | 6.55" |
| Depth | 6.75" |
| Weight | 0.83 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Rational Cooking Systems 40.04.507 Meat Probe Sensor W. Angle Plu
About this item
Product Details
Product Details
Rational Cooking Systems 40.04.507 Meat Probe Sensor W. Angle Plu

