Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Rational Cooking Systems 50.00.290 Gasket F. Tulip
Item:
#1514466
Technical details
| Manufacturer | Rational Cooking Systems |
|---|---|
| Model Number | 50.00.290 |
| Manufacturer Part # | 50.00.290 |
| Height | 1" |
| Width | 6.85" |
| Depth | 8.2" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Rational Cooking Systems 50.00.290 Gasket F. Tulip