$175.33
$286.60
Compare Price
You save
$111.27
(39%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 4310
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Redco 4310 40 Qt Stock Pot Aluminum
Item:
#1327985
Technical details
| Manufacturer | Redco |
|---|---|
| Model Number | 4310 |
| Manufacturer Part # | 4310 |
| Height | 16" |
| Width | 15.25" |
| Depth | 15" |
| Weight | 9.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Redco 4310 40 Qt Stock Pot Aluminum
$175.33
$286.60
You save
$111.27
(39%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Redco 4310 Material Aluminum, Capacity 38 L, 40 Qt, Outer Diameter 14", 356 Mm, Nsf Certified Y

