- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Resfab GM-5P Heated Display Case Countertop Full Service
| Manufacturer | Resfab Equipment |
|---|---|
| Model Number | GM-5P |
| Manufacturer Part # | GM-5P |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Front | Curved Glass |
| Width (side - side) | 67" - 72" |
| Service Type | Full Service |
| Intermediate Shelves | None |
| Height | 29.5" |
| Width | 68.13" |
| Depth | 25.75" |
| cULus | Yes |
| UL EPH | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Resfab Equipment, GM-5P, Heated Display Case, countertop, full service, curved glass front, 68"W, holds (5) full size pans, (3) mirrored sliding rear doors, independent controls with LED display, interior halogen lighting, 304 stainless steel construction, (4) adjustable legs, cULus, UL EPH.
***NON-RETURNABLE***
Certifications
UL US & Canada
The item has been tested by Underwriters Laboratories (UL) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations. The item can be used in the United States and Canada.
UL EPH
This item meets or exceeds ANSI/NSF requirements and complies with United Laboratories (UL) EPH standards.