- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Resfab GNG-3P2T Grab'N Go Heated Display Case Countertop 2-tier
| Manufacturer | Resfab Equipment |
|---|---|
| Model Number | GNG-3P2T |
| Manufacturer Part # | GNG-3P2T |
| Service Type | Self-service |
| Width (side - side) | 38" - 52" |
| Shelves | 2 Shelves |
| Exterior | Stainless Steel & Glass |
| Display Rack Type | Shelves |
| Height | 32.2" |
| Width | 41.3" |
| Depth | 26.1" |
| Weight | 258 lbs |
| 5-20P | Yes |
| cULus | Yes |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Resfab Equipment, GNG-3P2T, Grab'N Go Heated Display Case, countertop, 2-tier, full/self service, curved glass sides, 41"W, holds (3) full size & (3) 1/2 size pans, (2) mirrored sliding rear doors, interior halogen lighting, 304 stainless steel construction, 120v/60/1-ph, 700 watts, 15.8 amps, NEMA 5-20P, NSF, cULus.
***NON-RETURNABLE***
Certifications
UL US & Canada
The item has been tested by Underwriters Laboratories (UL) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations. The item can be used in the United States and Canada.
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
Certifications
5-20P
This unit is equipped with a NEMA 5-20P plug.