KitchenRestock.com is your trusted source for Risch .
- Authorized Risch dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Risch LINEN-6V 5.5X8.5
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Risch LINEN-6V 5.5X8.5 Linen Hardback Menu Cover (specify Color) 5 1/2" X 8 1/2"
| Manufacturer | Risch |
|---|---|
| Model Number | LINEN-6V 5.5X8.5 |
| Manufacturer Part # | LINEN-6V 5.5X8.5 |
| Construction | Vinyl |
| Style | Single |
| Size | 5-1/2" X 8-1/2" |
| Height | 8.5" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 1" |
| Weight | 23.5 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Risch, LINEN-6V 5.5X8.5, Linen Hardback Menu Cover (specify color), 5 1/2" X 8 1/2", Booklet, 6 view, black cards with black album style corner tabs to hold menu inserts, Made in USA (minimum order 25 each) (Packed By: 25 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.

